Duben 2016

Day 3 - Your favorite SNSD album

30. dubna 2016 v 11:10 | Yoona |  snsdchallenge

Annyeong! Omlouvám se, že jsem se teď dva dny neozvala, ale bohužel mi to nějak nevyšlo a v úterý jsem byla celý den v Praze a ve středu na besedě o Jižní Koreji, o níž máte také článek.
Proč jen jsem si vybrala tuhle challenge TTwT Dokážete si představit,jak těžké pro mě je vybrat jedno jediné abum? Celé dva dny jsem přemýšlela, které bych si vybrala a i přes neustálou nejistotu jsem vybrala Lion Heart. A proč? Možná proto, že jsem se na něj tolik těšila, taky protože to byl comeback a hlavně protože o sobě daly zase vědět s důkazem, že právě ony jsou ta top girl group už několik let.
Mými nejoblíbenějšími songy jsou One Afternoon, Green Light a Party. Party je vlastně takový moje letní hymna, kterou určitě budu poslouchat celé dva měsíce (Konečně se na to chci naučit dance cover ._. )
A jaké by bylo moje druhé oblíbené album? Všechna ostatní. Pro mě byl nadlidský výkon vybrat první místo, natož abych Vám sem dala místo druhé.. 😄


Beseda o Jižní Koreji s panem Petrem Voldánem

28. dubna 2016 v 13:09 | Yoona |  Zápisník
Annyeong! Včera jsem v Náchodě navštívila besedu o Jižní Koreji s panem Voldánem, který spolupracuje s ostravskou televizí a natáčel tam pětiminutové Postřehy od jinud. (Ty se mimochodem budou vysílat v sobotu na ČT2 ve 12:50) Tato série má celkem třináct dílů a každý je zaměřen na jinou zajímavost například mandainky z ostrova Jeju, budhistické kostely v Jižní Koreji, ale i i české střípky, které tam můžeme nalézt.
První věc, která mě překvapila byla ta, že v jejich pražském Orloji točí pivo Primátor, které pochází právě z Náchoda a druhou věcí byl obchůdek "Trdlo", kde se prodává skutečně české trdlo, avšak v mnoha verzích. Majiteli jsou dva páni z Česka a Slovenska a jejich firma prospívá velmi dobře. Dokonce mě zarazila, teď nevím jestli to byla bakalářská práce nebo nějaká jiná, ale korejská studentka češtiny napsala úžasnou práci o Švejkovi.
Nejvíce zarážející věcí, pro mě byl nábytek Bořka Šípka, jehož velmi korejci uznávají a dokonce ve své muzeu skla má největší poctu ze všech umělců.
Pan Petr Voldán byl velmi příjemný a jeho vyprávění se poslouchalo samo. Cekem mě překvapilo. že na tuto besedu dorazila většina důchodců a krom dvou dalších slečen, to byla výhradně důchodská společnost (o to to bylo příjemnější). Očekávala jsem nával kpopových nadšenkyň, kterým by šlo hlavně, že jde o Koreu. Já to brala jako příjenou přípravu na přijímací zkoušky na vysokou.
Rozhodně Vám doporučuji zapnout Postřehy odjinud, protože díly jsou pouze na pět minut, takže to nenudí, informací tam je maximum a hlavně tam jsou nám nepříliš známé zajímavosti.
Už se těším až Pan Voldán znovu přijede s jinými posřehy z další země. ^^

Day 2 - Your favorite SNSD song

25. dubna 2016 v 12:31 | Yoona |  snsdchallenge
Annyeong! Jsem tu s druhým dnem challenge. Dnešním tématem je oblíbený song..
Chtít po mě určit nejoblíbenější písničku je nadlidský výkon. Jak už

jsem zmiňovala SNSD je moje bias girl group, a proto mám oblíbené úplně všechny. Usilovně jsem přemýšlela a! Na prvním místě bych asi měla Genie. Tuhle písničku jsem si zamilovala o to víc, když jsem viděla Ahri z League of Legends na ni tančit. Líbí se mi klip, choreografie a všem to tam taky sluší.

Honorable mentions
Girl's Generation a Into The New World.. Tolik vzpomínek, ze kterých mi je do breku. Je to neskutečné, jak moc dospěly. Jsem na své unnie hrdá..
You are always nine for me.

SEVENTEEN (세븐틴) - 예쁘다 (Pretty U)

24. dubna 2016 v 16:40 | Yoona |  Kpop
Konečně Konečně Konečně!!!!! Konečně dnes vyšlo MV k novému singlu Seventeen. Ah bože, můžete mi vysvětlit, jak můžou vypadat tak dobře? Jeonghan v těch kratších vlasech vypadá snad ještě dokonaleji. Je docela smutné, že je hezčí než většina holek .-. Vernon taky roste jenom do krásy a Woozimu to taky sluší (O něm nemůžu říct, že roste do krásy, protože ten už vůbec neroste).


Day 1 - Who is your favorite member and why?

24. dubna 2016 v 15:36 | Yoona |  snsdchallenge

Téma prvního dne je, kdo je vaše oblíbená členka a vysvětlení proč. Ačkoliv já mám svou volbu jasnou, kdykoliv chci říct její jméno vzpomenu si na zbytek skupiny. Přesto se nebojím říct, že je to Taeyeon, která má hned v závěsu Yoonu s Hyoyeon. Mojí první biaskou byla Jessica, ale ta bohužel skupinu opustila (no věřte mi, že ty vodopády, co mi tekly z očí byste vidět vážně nechtěli). Proč mám jako největší oblíbenkyni Taeyeon? Nemusíte mít mnoho důvodů abyste se zamilovali právě do ní. Stačí slyšet její smích, který je svou nedokonalostí dokonalý a donutí Vás smát se taky.

Vždycky mě ten její smích zahřeje u srdce jako když se usměje T.O.P.
Patřím mezi ten typ lidí, co je dokáže rozbrečet, když někdo zpívá a u Taeyeon se mi stalo několikrát. Naposledy, když vyšlo její MV k I. Tu písničku poslouchám, vždy když je mi nejhůř a když něco nestíhám do školy, pustím si Stress.
Třetím důvodem, proč ji miluju je její osobnost. Umí být vtipná, roztomilá, nešikovná, ale zároveň dokáže být skutečným leadrem a postarat se o ostatní členky. Její povaha hodně souvisí s jejím krevním typem. V Jižní Koreji hodně věří, že ve vaší osobnosti hraje velkou roli krevní skupina. A opravdu lidé s krevní skupinou 0 jsou leadeři. (BTW já jsem také krevní skupina 0 >:3). Mohla bych jmenovat spoustu dalších důvodů, jako například Taeny, její spací návyky nebo lásku ke sladkému, ale to si necháme na příště. ^^ Jako bonus přikládám video s naší dokonalou Taengoo <3

30 DAY SNSD CHALLENGE

24. dubna 2016 v 14:33 | Yoona |  snsdchallenge

Annyeong! Konečně jsem znovu zprovoznila tehle web a pokusím se ho konečně trošku rozjet. Vzhledem k tomu, že je internet plný různých kpop challengí (skloňuje se to tak vůbec?) jsem se rozhodla začít jednou z těžších. Jedná se o SNSD (Girls's Generation) challenge, kdy každý den budu psát článek na jedno určité téma kolem SNSD. A proč to pro mě bude jedna z těch těžších? Protože Girls' Generation je moje ultimate bias girl goup a rozhoodvání ohledně nejoblíbenějšího alba a podobně pro mě bude neskutečně těžké. A teď už k jednotlivé challenge, hodím ji sem v angličtině, ale věřím, že tomu každý porozumíte.


Ještě dneska se můžete těšit na první den! ^^