Beseda o Jižní Koreji s panem Petrem Voldánem

28. dubna 2016 v 13:09 | Yoona |  Zápisník
Annyeong! Včera jsem v Náchodě navštívila besedu o Jižní Koreji s panem Voldánem, který spolupracuje s ostravskou televizí a natáčel tam pětiminutové Postřehy od jinud. (Ty se mimochodem budou vysílat v sobotu na ČT2 ve 12:50) Tato série má celkem třináct dílů a každý je zaměřen na jinou zajímavost například mandainky z ostrova Jeju, budhistické kostely v Jižní Koreji, ale i i české střípky, které tam můžeme nalézt.
První věc, která mě překvapila byla ta, že v jejich pražském Orloji točí pivo Primátor, které pochází právě z Náchoda a druhou věcí byl obchůdek "Trdlo", kde se prodává skutečně české trdlo, avšak v mnoha verzích. Majiteli jsou dva páni z Česka a Slovenska a jejich firma prospívá velmi dobře. Dokonce mě zarazila, teď nevím jestli to byla bakalářská práce nebo nějaká jiná, ale korejská studentka češtiny napsala úžasnou práci o Švejkovi.
Nejvíce zarážející věcí, pro mě byl nábytek Bořka Šípka, jehož velmi korejci uznávají a dokonce ve své muzeu skla má největší poctu ze všech umělců.
Pan Petr Voldán byl velmi příjemný a jeho vyprávění se poslouchalo samo. Cekem mě překvapilo. že na tuto besedu dorazila většina důchodců a krom dvou dalších slečen, to byla výhradně důchodská společnost (o to to bylo příjemnější). Očekávala jsem nával kpopových nadšenkyň, kterým by šlo hlavně, že jde o Koreu. Já to brala jako příjenou přípravu na přijímací zkoušky na vysokou.
Rozhodně Vám doporučuji zapnout Postřehy odjinud, protože díly jsou pouze na pět minut, takže to nenudí, informací tam je maximum a hlavně tam jsou nám nepříliš známé zajímavosti.
Už se těším až Pan Voldán znovu přijede s jinými posřehy z další země. ^^
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama