Květen 2016

Splash Splash Love

30. května 2016 v 10:29 | Yoona |  Drama
Annyeong!Konečně jsem doma, takže zase píšu! ^^
Když už jen slyším název této doramy, začne mi zběsile bít srdce ze vzpomínky na DooJoona jakona krále Sejonga Velikého. *Zasněně leží na lavici a z pusy jí tečou sliny*
Teď už však ke samotné recenzi. Hned prvním důvodem, proč jsem si tu doramu chtěla pustit byl ten, že se líbil námět. Mladá, líná holka, které nejde matematika, se dostane do období Josonu, kde se zmíní, že je Gosam, student - senior (Spoiler - zní to jako Eunuch a proto se za vydává). Oba dva díly jsou naprosto perfektní, jsou tam vtipné scénky, ale samozřejmě je tam i trochu drama (opravdu jen trochu). Nechci příliš spoilerovat, ale některé scénky opravdu stojí za to. Například, když jede poprvé na koni a pak si uvědomí, že je to jako Gangnam Style a jízda na koni je pro ní najednou hračkou. Vtipné jsou hlavně scénky, kde se kříží naše doba s tou jeho, když například ochutnává instantní jídlo, poprvé vidí trojúhelníkoví kimbap (myslí si, že je to bomba) nebo když si spolu fotí selfiečka.Teď už k obsazení a tak dále. Obsazení mi přišlo strašně fajn. DooJoon je prostě miláček. Kdyby takhle Sejong opravdu vypadal, hned bych se také snažila skočit do kaluže a přesunout se v čase. Kim Seulgi tam byla taktéž naprosto perfektní, není tolik okoukaná stejně tak jako zbytek obsazení, které jsem téměř neznala. Dobové kostýmy ode mě mají také jedničku. Jediné mínus je asi to, že je ta dorama moc krátká a všechno se tam událo ve velmi krátké intervalu, přesto toto mínus se stává ve finále plusem, protože nepotřebujete tolik času a ten konec stojí opravdu za to.

Doufám, že jsem Vás alespoň trochu nalakála, snažila jsem se tolik nespoilerovat, i když to bylo šíleně těžké


Proč jsem tak dlouho nepsala?

10. května 2016 v 14:48 | Yoona |  Zápisník
Tak...Konečně je květen.. *sjede pod židli v průvodcovské místnosti* a já jsem opět na zámku Kynžvart. Rok uplynul jako voda a já znovu mrznu v místnosti, kde je jeden přímotop a po asi deseti dnech funguje internet. (Nikdy jsem na telefonu nevyčerpala data za pět dní - mám 1,5 giga..)
Mianhaeee *začne se uklánět* strašně jsem chtěla psát dál Challenge, ale bohužel.. Technika byla proti mě, přesto se dnes pokusím napsat, co nejvíc článků, které (jestli půjde internet) přednastavím, aby tu něco bylo. Na internetu jsem našla nějaký SNSD diet plan, který možná vyzkouším, až se dostanu do obchodu na nákup (nejbližší obchod mám ve vesnici 2,5 kilometru daleko a tam samozřejmě nic nemají, proto až se dostanu do většího obchoďáku ^^)
Pomaličku zjišťuju, že průvodkyně na zámku vážně být nechci. Už mě nebaví to neustálé opakování toho stejného. Často to jedno opakuji i pětkrát denně a to už mám potom v hlavě vygumováno.
Až budu tedy na hájence napíšu konečně zase po dlouhé době recenzi na doramu *hurá* znovu jsem si ji stáhla, ačkoliv jsem si viděla asi v lednu nebo únoru. Hlavně mi tam nepasují titulky a nemám nervy to dokoukávat, tak snad si ten druhý díl pamatuju.
Doufám, že se máte dobře alespoň vy a nemusíte řešit zimu, hlad a díru v hlavě ^^
Yoona~